KİŞİLİK TESTİ: Karakter Analizi ve Kişilik Testi

Aşağıdaki fotoğraflara ilk bakışta herkes farklı bir şey görüyor. İlk baktığınızda gördünüz şey, kişiliğiniz hakkında çok şey anlatıyor. İşte resimlerle kişilik testi

İniş – çıkış testi Gördüğünüz iki merdivenden hangisini inmek, hangisini çıkmak için kullanırsınız? Eğer sağdaki merdivenden çıkıp, soldakinden iniyorsanız, günlük hayat şartlarına uyum sağlayan birisiniz. Her sabah aynı saatte kalkıp,evden işe, işten eve yaşayan bir bireysiniz. Size göre her şeyin uygulanması gereken bir kuralı var. 

Eğer soldaki merdivenden çıkıp, sağdan inmeyi tercih ediyorsanız, çevresinde sürprizli bir kişilik olarak tanınan birisiniz demektir. İnsanlar sizi esprilerinizle, onlara tuhaf gelen davranışlarınızla hatırlar. Sizin için hayatta tek bir doğru yoktur, herkesin doğrusu farklıdır.

Yaşlı adam – Genç kız Resme ilk baktığınızda yaşlı bir adam görüyorsanız, sadakat sizin için çok önemli. Sadece insanlara değil, kendi fikirlerinize ve kararlarınıza olan sadakatiniz var ve lider bir kişiliğe sahipsiniz. 

İlk gördüğünüz şey genç bir kızsa, hayata olumlu yönlerinden bakıyorsunuz demektir. Size göre her şeyde olumlu bir taraf var, adeta bir Polyanna’sınız. Çevrenize pozitif enerji saçıyorsunuz. 

Bu görsele ilk baktığınızda hangisini görüyorsunuz: Yüz mü, elmalar mı, oturan bir adam mı? Eğer oturan bir insan görüyorsanız, dengeli bir kişiliğe sahipsiniz. Uyumlu bir yapınız var. Ayağı yere basan kararlar alıyorsunuz. 

İlk gördüğünüz şey bir yüzse, bu sizin kendine inancı güçlü biri olduğunuz anlamına geliyor. Olumsuz şeyleri olumluya çevirme konusunda yeteneklisiniz.

Eğer ilk bakışta elma görüyorsanız, neşeli, biraz uçarı bir yapınız olduğunuz söylenebilir. İyimser bir kişiliğiniz var ve çok ciddi işler size göre değil.

Tavşan – Ördek Bu resimde ilk bakışta ördek görüyorsanız, sakin bir kişiliğiniz var. Fevri çıkışları olmayan, kendi halinde birisiniz.

İlk bakışta tavşan görüyorsanız, çevrenizin sizi biraz agresif olarak tanıdığını söyleyebiliriz. Ne zaman neye ne tepki vereceğiniz tahmin edilemediğinden insanlar sizden biraz çekiniyor.

Eğer resme ilk baktığınızda gördüğünüz şey hakkında karar veremiyor, bir ördek bir tavşan görüyor ve bu sürekli devam ediyorsa, yaratıcı bir kişiliğiniz var. Çoğu insanın ilk etapta fark edemediği ayrıntıları görebilirsiniz. 

Yüzün beyaz tarafını gördüyseniz ilişkinizde denge ve uyumu sağlamışsınız demektir. İlk bakışta yüzün siyah tarafını fark ettiyseniz, uğradığınız haksızlıkların gün yüzüne çıkmasını istiyorsunuz.

Eğer ilk başta köpek yüzünü gördüyseniz duygularınızı kontrol etmek konusunda oldukça başarılısınız. Köpeğin bacağı dikkatinizi çektiyse olayların pozitif yanını görmeyi tercih ediyorsunuz demektir.