Hande Erçel İran Sinemasın Göz Bebeği Oldu

Yönetmenliğini Hasan Fethi’nin üstleneceği Mevlana’nın hayat hikayesinin anlatılacağı Mesti Aşk filmi için hazırlıklar sürüyor. Başrollerini İbrahim Çelikkol, Hande Erçel ve Bensu Soral’ın paylaştığı Mesti Aşk filmi 2020’nin şimdiden en çok merak edilen vizyon projelerinden biri oldu. Daha önce bir çok dizi de başrol oynayan ve şimdilerde Azize dizisi ile ekranlara gelmeye hazırlanan Hande Erçel’in ilk film projesi olacak.

Filmin yönetmenliğini, zirveye oynayan İran dizileri olan ‘Onuncu Gece, Sıfır Derece Yörünge ve Shahrzad’ın yönetmenliğini de yapmış ünlü isim Hassan Fathi yapacak. Filmin oyuncu kadrosu tam olarak netlik kazanmasa da Şems rolünü Altın Palmiye ödüllü Shahab Hosseini’nin canlandırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hosseini, 2016 senesinde Cannes Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

Mesti Aşk filminde Mevlana’nın hikayesi çok farklı bir bakış açısı ise İranlı bir yönetmen tarafından anlatılacak. Mesti Aşk filminde bilinenden çok farklı bir Mevlana profili olacağı konuşuluyor.

2020 DE vizyona girmesi beklenen film bakalım 2020 bitmeden izleyebilecek miyiz?