Ana Sayfa Aktüel Ford, koronavirüs desteği için Almanya'nın kapısını çaldı.

Ford, koronavirüs desteği için Almanya’nın kapısını çaldı.

FORD DA ALMANYA’YA BAŞVURDU

Yeni gelen bilgilere göre, dünya çapındaki organizasyonlarında düzenlemeye giden Ford, Alman hükümetinden destek almak için senatoya başvuracak.

Ford’un toplamda 500 milyon euro değerinde kredi çekmeyi amaçladığı söyleniyor.

Almanya’da iki adet tesisi bulunan Ford, Köln’de bulunan fabrikasında Fiesta üretimi yapıyor. Saarlouis’de bulunan tesis ise şu sıralar yeni nesil Focus’un üretimine odaklanmış durumda.

Ford, hükümetten istediği krediye ek olarak tesislerinin bulunduğu bölgelerin yerel yöneticilerinin de kapısını çalacak. Şimdilik bu iddialara yanıt vermekten çekinen Ford yetkililerinin, önümüzdeki günlerde net bir açıklama yapması bekleniyor.

İddialara göre, sendika yetkilileri de Ford’un Almanya’dan çekilme ihtimalini düşünmek istemiyor. Öyle ki 2024 yılında sonlanacak Focus üretiminin ardından Saarlouis tesisine ne olacağı sorusu, şimdiden sendikaların gündemine alınmış durumda.

Most Popular

KPSS’de tek adres Aydın Pegem Akademi. YENİ YÜZÜ İLE!

Aydın'ın KPSS'de yeni yüzü olmaya aday Pegem Akedemi yeni binası ile ışık saçmaya devam...

Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin detaylarını açıkladı…

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 12 Ekim Pazartesi günü ilkokul 2, 3, 4, 8, 12'inci sınıflar ve özel eğitimli öğrencilerin de yüz yüze...

Türkiye’den KKTC’ye su verilmeye başlandı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Su Temin Projesi’nde yaşanan arızanın giderilmesinin ardından Türkiye’den gelen su bugün yeniden KKTC’ye verilmeye başlandı. Suyun geldiğini...

Ford, koronavirüs desteği için Almanya’nın kapısını çaldı.

FORD DA ALMANYA'YA BAŞVURDU Yeni gelen bilgilere göre, dünya çapındaki organizasyonlarında düzenlemeye giden...

Son Yorumlar