Ana Sayfa Aktüel Ford, koronavirüs desteği için Almanya'nın kapısını çaldı.

Ford, koronavirüs desteği için Almanya’nın kapısını çaldı.

FORD DA ALMANYA’YA BAŞVURDU

Yeni gelen bilgilere göre, dünya çapındaki organizasyonlarında düzenlemeye giden Ford, Alman hükümetinden destek almak için senatoya başvuracak.

Ford’un toplamda 500 milyon euro değerinde kredi çekmeyi amaçladığı söyleniyor.

Almanya’da iki adet tesisi bulunan Ford, Köln’de bulunan fabrikasında Fiesta üretimi yapıyor. Saarlouis’de bulunan tesis ise şu sıralar yeni nesil Focus’un üretimine odaklanmış durumda.

Ford, hükümetten istediği krediye ek olarak tesislerinin bulunduğu bölgelerin yerel yöneticilerinin de kapısını çalacak. Şimdilik bu iddialara yanıt vermekten çekinen Ford yetkililerinin, önümüzdeki günlerde net bir açıklama yapması bekleniyor.

İddialara göre, sendika yetkilileri de Ford’un Almanya’dan çekilme ihtimalini düşünmek istemiyor. Öyle ki 2024 yılında sonlanacak Focus üretiminin ardından Saarlouis tesisine ne olacağı sorusu, şimdiden sendikaların gündemine alınmış durumda.

Most Popular

II.Mehmed

II. Mehmed (Osmanlı Türkçesi: محمد ثانى, Meḥmed-i s̠ānī), popüler ismiyle Fatih Sultan Mehmed, kısaca Fatih (Osmanlı Türkçesi: فاتح), veya Batıda kullanılan takma...

Acun Ilıcalı’dan Exxen açıklaması…

Variety dergisinin En Etkili 500 İş insanı listesine giren Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen'in üye sayısı açıkladı.

Tanzanya uyruklu motosiklet sürücüsü kazada öldü…

Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde kontrolünü kaybettiği motosikletiyle metrelerce sürüklenen Tanzanya uyruklu Faisal Haji Ömer (27) hayatını kaybetti. Kaza, saat 16.30...

Sağlık Bakanı Koca, aşı tedarikinde aracı firma kullanıldığına dair iddialar ile ilgili açıklama yaptı. Koca açıklamasında, “Aşı tedarik sürecinde tek muhatabımız üretici firmadır” ifadesini...

Fahrettin Koca, yeni tip corona virüs (Covid-19) aşılarının "aracı firma" vasıtasıyla alındığı iddialarının doğruyu yansıtmadığını bildirdi.

Son Yorumlar