‘Bir Başkadır…'(SPOİLER!)

Bir başkadır Netfilix mecrasına Berkun Oya kaleminden beyaz perdeye yenice yansıtılmış 8 bölümlük bir dizidir. Edindiğimiz bilgiler ışıgında anladık ki son zamanlarda Netfilixte dünya çapında yürütülen insanların manik depresif yada her hangi bir psikolojik rahatsızlığa sahip olduklarının inanadırılması adına hazırlanmış çalışmalardan biri daha.

Dizi Netfilix’e kabul edilme kriterlerini tamamı ile sağlamış olmalı ki, hızlı bir giriş yapıp seri bir ivme kazandı. Diğer bir söylentiye göre,Berkun Oya ilk bölümü çektikten sonra proje tamamı ile Kızıl Numaranın kanatları altında onun isteklerince hazırlanıp insan pisikolojisini yıpratmak için yayımlanmış. Sizler için itina ile izlediğim dizide yıllardır yapılan insan ayrıştırma projesinin sokaklardan alınıp insanların envai çeşit izleme araçlarına ulaştırılma sistemi sektesiz ilerliyor. Dizi artık psikologların bile insanlara objektif bakamayıp insan iyileştiricilerin bile artık hasta olduğunu ve diğer hasta bir psikoloktan medet umduğu tamamı ile karamsarca hazırlanmış bir üzüntü karmaşası olarak ekranlarımıza geldi.

Bir okurumuzun da hep söylediği gibi, “Üzülerek söylemek isteriz ki bu dizi sizi derinden etkileyip sizleri hasta rolüne alıştırabilir. Öyle ki yıllardır hümanist olup insanı insan için seven insanların bile fikir terazisini saptırabilir.” İyi günlerde kalın.